);

1. Duy Sesimi; Çalışmak, Üretmek İstiyorum! Projemiz 1 Kasım 2016 da resmen başladı. 31 Ekim 2017’de bitecek. Projemiz 2 bin 200 proje arasından seçilerek 145 proje içine girdi.1. Duy Sesimi; Çalışmak, Üretmek İstiyorum! Projemiz 1 Kasım 2016 da resmen başladı. 31 Ekim 2017’de bitecek. Projemiz 2 bin 200 proje arasından seçilerek 145 proje içine girdi.

2. Projemiz Türkiye’de ve Avrupa’da ilk kez bu alanda yapılan bir proje olacak. Projemizi başarı ile tamamladığımızda Türkiye’de ve Avrupa’da bir ilk olması sebebiyle yaratacağımız farkındalık ile projemizi bütün ülkeye yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz.

3. Engellilerin de medya sektöründe yer alabileceğini, bu sektördeki birçok işi ve mesleği engellilerin de yapabileceğinden hareketle bütün yurtta bu eğitimleri, bu projeleri sürdürmek ve gerçekleştirmek arzusundayız. Medya sektöründeki mesleklere yönelik olarak eğitim almış kursiyerlerin istihdamı büyük önem taşıyor. Çünkü bu engelli kursiyerler medyanın görünen yüzünde ilk kez yer almış olacaklar.

4. Böylece ülkemizde bir” iyi uygulama” örneği olarak literatüre girecektir.

5. Projemizin farkındalığı arttıkça medya işverenleri ve yöneticilerinin konuya duyarlılığının artacağını düşünmekteyiz.

Bu yüzden medya sektöründeki (ulusal, bölgesel, yerel TV’ler/ gazeteler /dergiler/ internet haber portalları) sahipleri ve işverenlerine büyük görevler, büyük sosyal sorumluluklar düşüyor. Bu zaten onlara Anayasa, yasalarla “görev” olarak yüklenmiş. Bunu hep ön plana çıkarmamız gerekiyor. Çünkü 50 işçi çalıştıran özel sektörde %3,  kamu sektöründe % 4 engelli çalıştırmak zorunda.

Biz bu ödevleri düzgün biçimde yerine getirdiğimizde, Avrupa Birliği direktiflerinin ve iyi uygulamalarının paylaşımı, sürdürülebilir diyalogların ve ortaklıkların oluşturulması ve bu sayede istihdam olanaklarının geliştirilmesi konusunda da çok büyük mesafeler almış olacağız